Gdzie szukać badań naukowych?

Gdzie szukać publikacji naukowych?

W erze fake newsów, postprawdy i zalewania pseudonauką, rzetelne badania oraz publikacje naukowe giną pod masami niezweryfikowanych i często celowo zmanipulowanych artykułów i filmików tylko pozujących na naukowe. W tym artykule znajdziesz miejsca, które umożliwiają odnalezienie potrzebnej wiedzy.

Google Scholar

Google Scholar to jedna z najbardziej podstawowych wyszukiwarek poświęcona publikacjom naukowym. Mamy tutaj możliwość nie tylko szukania po tytułach, ale także po autorach, słowach kluczowych i zakresie dat.

Science Direct

Bardzo bogata w zasoby platforma zrecenzowanych publikacji wydawanych przez Elsevier, będącym jednym z największych wydawnictw naukowych na świecie.

PubMed

Największa wyszukiwarka publikacji dotyczących tematów związanych z medycyną i naukami o życiu.

IEEE Xplore

Wyszukiwarka publikacji skoncentrowana na tematyce związanej z elektroniką, informatyką oraz zagadnieniami inżynieryjnymi.

AGRICOLA

Katalog i wyszukiwarka dotycząca agrofizyki i rolnictwa.

ERIC

ERIC, czyli Education Resources Information Center, to wyszukiwarka materiałów dotyczących edukacji. Można znaleźć tutaj zarówno artykuły dla dydaktyków jak i opracowania dla uczniów.

ResearchGate

Serwis społecznościowy dla naukowców. Bardzo często przeszukując jego zasoby można trafić na udostępnione publikacje oraz dyskusję między badaczami. Znacząco też ułatwia bezpośredni kontakt autorami.

Academia

Kolejny warty polecenia serwis społecznościowy dla naukowców, gdzie można znaleźć zarówno publikacje, porady od naukowców oraz śledzić trendy w świecie nauki.